KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14377022
nr 1437 7022
Mauritz Gellner
(1901-1982), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 1923. Olja på pannå, 32x27, yttermått inklusive ram: 39x34 cm
Mauritz Gellner, svensk målare född 1901, död 1982.
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
måndag 13 december 2021
kl 19:14:20
8/12 13:04:20
100 kr
13/12 18:59:15